Turistický region
Západné Slovensko, Bratislava a okolie, Južné Slovensko, Malé Karpaty, Bratislavský kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Divadlo Malá scéna STU

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Bratislava I, Bratislava - Staré Mesto
Oblíbené

Divadlo sídlí ve víceúčelové budově na Dostojevského řadě v Bratislavě, která je ve vlastnictví Slovenské technické univerzity. Na Malé scéně roky úspěšně působila Činohra Slovenského národního divadla (1962 - 2007) a VŠMU (2007 - 2010). Účelem Malé scény bylo doplňovat repertoár tehdejší hlavní scény Činohry SND - Divadla Pavla Országha Hviezdoslava. V říjnu 2010 bylo v těchto prostorách otevřeno Divadlo Malá scéna STU. První premiérou divadla byla pohádka s písničkami Sněhová královna, kterou nastudovali Anton Kořenci a Juraj Bielik.

Divadlo Malá scéna STU staví svou dramaturgii na uvádění her současných Slovenská autorů, autorů sousedních zemí a ve svém repertoáru má i díla světové klasiky a inscenace pro děti. Kromě divadelních představení nabízí MS STU svým divákům a přátelům řada doprovodných akcí - literární čtení, semináře, debaty, komorní koncerty, výstavy, jakož i posezení v Divadelní kavárně, která byla otevřena v březnu 2020.

K divadlu, které se se nachází nedaleko Šafárikovo náměstí se lze dostat: tramvají č. 1, 3, 4, 8 na Šafárikovo náměstí a pak pěšky na praporek Malá scéna, nebo autobusem č. 28, 50, 70, 78, 95, 133 přímo na zastávku Malá scéna. Rezervace a prodaj vstupenek. 


Nejčastější otázky o atrakci Divadlo Malá scéna STU

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3