Turistický region
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Prešovský kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Lanovka na Skalnaté pleso a Lomnický štít

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Tatranská Lomnica
Oblíbené

Vysoké Tatry, nádherné štíty, neposkvrněná příroda a čarokrásné plesa, prostě ráj pro každého turistu. Kromě klasické túry je určitě jedinečným zážitkem i výlet lanovkami. Rozhodně doporučujeme udělat si výlet lanovkou na Lomnický štít, která je technickým unikátem, a to dokonce i v celosvětovém měřítku. Dlouhá léta patřila mezi nejdéle osobní lanovky na světě. Lanovka Tatranská Lomnica - Lomnický štít je kombinace kabinkové a visuté lanovky, která byla postavena v 30. letech 20. století a představovala jedinečný světový unikát.

Je dvojúseková, se 4 stanicemi na trase. 1. úsek vede z Tatranské Lomnice (stanice za Grandhotelem Praha) čtyřmístnou kabinkovou lanovkou na na mezistanici Start, odkud vás na Skalnaté pleso vyveze nová moderní 15-místná gondola. Přístup na Skalnaté pleso je možný i pěšky zeleným turisticky značkovaným chodníkem z Tatranské Lomnice. Nachází se zde nejvýše položené observatoř a meteorologická stanice na Slovensku a také nejvýše položená botanická zahrada v Evropě. Odpočinout si je možné v jedné z nejvýše položených restauraci, jejíž sluneční terasa poskytuje překrásné panoramatické výhledy na okolní skalní štíty nebo na nejstrmější sjezdovku na Slovensku - Lomnické sedlo. 2. úsek ze Skalnatého plesa pokračuje visutou dvoulanových dráhou kyvadlového systému s pevným uchycením jedné kabiny až na Lomnický štít. Lomnický štít (2 634 m.n.m.) je jedním z nejznámějších a nejpopulárnějších štítů Vysokých Tater. Pobyt na Lomnickém štítu je omezen na 50 min.

Lístky na lanovku je možné zakoupit si přímo na místě nebo přes internet. Prodávají se na konkrétní čas, proto se doporučuje koupit si je v předstihu, protože se často stává, že už ráno jsou lístky vyprodané na celý den. Nejčastější otázky o atrakci Lanovka na Skalnaté pleso a Lomnický štít

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3