Turistický region
Západné Slovensko, Bratislava a okolie, Malé Karpaty, Bratislavský kraj, Pezinská Baba
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Lyžařské středisko Pezinská Baba

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Pezinok, Pezinok
Oblíbené

Nadmořská výška: 403 - 595 m.n.m.

Lyžařské středisko na hřebeni Malých Karpat, cca 12 km od Pezinku. Ve středisku je v současnosti pět vleků s celkovou přepravní kapacitou 3 120 osob / hod. na třech sjezdových tratích (délka 500, 700 a 1000 m). Horní a střední část nejdelší sjezdovky vyhovuje méně náročným lyžařům, na střední je postaven vlek Tatrapoma P, spodní, velmi strmá a obtížná část je pro zkušenější lyžaře. Je ji však možné možné obejít na lyžích cestou přes les. Povrch tratí je pravidelně udržován dvěma stroji na údržbu (2 x Kässbohrer) a sjezdová trať označena jako VL 500 (při vleku Double) je vybavena večerním osvětlením a zařízením HKD a dalšími vrtulovými sněžnými děly (Demac, B-Roll) na výrobu technického sněhu. Večerní lyžování bývává každý den v čase 17:00 - 21:00 hod.

K dispozici jsou i tratě pro běžecké lyžování a sáňkařská dráha. Ve sportovním areálu pro běžecké lyžování jsou strojově upravovány běžkařské okruhy 2 km (nenáročný okruh) - 3 km (nejvíce využíván) - 5 km (nejdelší okru s převýšením 144 m) pro klasický i volný styl. Pořádají se zde i akce pro lyžařský orientační běh pod hlavičkou orientačního klubu Sokol Pezinok nebo ASK Pezinok.

Ve středisku je možné využít i služby ski půjčovny a servisu, lyžařské školy (lyžařská a snowbordová, výuka běžeckého lyžování), bufetů s rychlým občerstvením a restaurace. Kapacita parkoviště v areálu střediska je 400 míst. Ceník lyžařského střediska.Nejčastější otázky o atrakci Lyžařské středisko Pezinská Baba

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3