Turistický region
Západné Slovensko, Bratislava a okolie, Malé Karpaty, Bratislavský kraj, Pezinská Baba
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Malokarpatská vinná cesta

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Pezinok, Modra
Oblíbené

Malokarpatská vinná cesta sdružuje a koordinuje činnost členů z regionu a pro širokou veřejnost nabízí akce pro milovníky vína po celý rok. Je součástí širšího malokarpatského regionu a je jednou z cest pro udržení a rozvoj vína.

Malokarpatská vinařská oblast je rozlohou největší a nejvýznamnější vinařská oblast na Slovensku. Skládá se ze tří podoblastí (Vinohrady Záhoří, Malokarpatské vinice rozprostírající se na jihozápadních svazích Malých Karpat od Bratislavy po Horné Orešany a Vinohrady severního výběžku Malých Karpat (Čachtice, okolí Vrbového) a východně od Malých Karpat (Hlohovec, Banka apod.) A tvoří ji 12 vinařských rajónů, od Bratislavy přes Pezinok k Horné Orešany po Smolenice, s katastry 119 vinařských obcí.

Malokarpatská vinná cesta začíná v Děvíně a končí v Smolenicích. Vede přes města, která proslavila bohatá vinařská tradice av současnosti jsou do ní zapojeny obce: Báhoň, Bernolákovo, BA - Devín, BA - Rača, BA - Staré Město, BA - Vajnory, Budmerice, Cífer, Častá, Čataj, Doľany, Dlouhá, dubová, Dolní Orešany, Horné Orešany, Chorvátsky Grob, Igram, Jablonec, Kaplna, Limbach, Modra, Modra-Harmónia, Modra-Kráľová, Pezinok, Pila, Ružindol, Senec, Slovenský Grob, Smolenice, Suchá nad Parnou, Svätý Jur, Šenkvice , Štefanová, Trnava, Velký Biel, Velký Grob, Viničné, Vinosady, Vištuk, Zeleneč.

Přispívá k rozvoji cestovního ruchu zaměřeného na zážitky z vína a vinných produktů a nabízí tak poznat tradici vinařství, starobylé památky, zachovalý folklór a rázovitosť vinařských domů, kulinářské speciality, faunu a flóru, možnost oddechu, poučení i pobavení.Nejčastější otázky o atrakci Malokarpatská vinná cesta

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3