Turistický region
Západné Slovensko, Bratislava a okolie, Južné Slovensko, Malé Karpaty, Bratislavský kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Medická zahrada Bratislava

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Bratislava I, Bratislava - Staré Mesto
Oblíbené

Veřejný park s rozlohou 46 ha v Bratislavě v městské části Staré město. Tento historický park je vyhlášen za Národní kulturní památku. Oblíbený prostor je využíván ke krátkodobým procházkám a k pobytu na různých kulturních a společenských akcích města.

V minulosti známá bohatstvím vzácných druhů rostlin a květin, dnes jsou tu udržované travnaté plochy, květinové záhony a staré stromy, jakož i některé umělecká díla jako například fontána Labutě, kterou navrhl akad. soch. Pavel Mikšík, pomník známého slovenského spisovatele Martina Kukučína a významného maďarského básníka slovenského původu Sándora Petőfiho. Zahradu i s rozsáhlým palácem v barokním klasicismu koupil začátkem 19. st. hrabě Esterházy a sloužila k pořádání různých zahradních koncertů a zábavy pro vzácných hostů. Vícekrát v ní dokonce koncertoval i slavný hudební skladatel Josef Haydn. V roce 1862 koupila zahradu rodina Schiffbecková, která však o zahradu nejevila velký zájem, a darovala ji lékařské fakultě, která jí věnovala větší pozornost, v zadní části byly vybudovány dětská hřiště a zahrada byla zpřístupněna veřejnosti.

V současnosti je Medická zahrada místem konání mnoha zajímavých akcí v rámci Kulturního léta - divadelní představení a tvůrčí dílny pro děti, koncerty. K dispozici je návštěvníkům i Letní čítárna s množstvím domácích i zahraničních časopisů a deníků, která je otevřena v měsících červen až srpen, během pracovního týdne 10:00 - 18:00 hod. a v sobotu 10:00 - 14:00 hod. Kromě čítárny je možné posedět iv čajovně, kde se konají také různé akce, zejména ochutnávky, přednášky, živá hudba včetně vystoupení hráčů na klasických hudebních nástrojích jako jsou housle, harfa, bubny a podobně.

Přístup k Medické zahradě: tramvaje 3, 4, 9 a autobusové linky 207 a 212 a vystoupíte na zastávce "Špitálska".Nejčastější otázky o atrakci Medická zahrada Bratislava

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3