Turistický region
Západné Slovensko, Bratislava a okolie, Južné Slovensko, Malé Karpaty, Bratislavský kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Muzeum dopravy v Bratislavě

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Bratislava I, Bratislava - Staré Mesto
Oblíbené

Expozitura pobočky Slovenského technického muzea v Košicích, sídlí v budově první parní stanice železnice a v její skladech na Šancová ulici v Bratislavě. Muzeum dopravy je komplexním muzeem dopravy, t. j. stálou výstavou historických dopravních prostředků silniční a železniční dopravy. Poprvé bylo muzeum zpřístupněno veřejnosti v roce 1999.

Vývoj silniční dopravy je v muzeu prezentován rozsáhlou sbírkou vozidel od kočárů a prvních motorových samohybné přes motocykly, osobní a nákladní automobily meziválečného období až po vozy ze 70. let. Najdeme zde i historické kola - velocipédy, tzv. "Vysoké kolo" zn. Singer, unikátní dřevěný kolo z roku 1920, motocykly, osobní automobily, speciální nákladní a hasičské vozy. Dvě výstavní haly ukrývají téměř 100 automobilů, 25 historických motocyklů a množství dobových technických doplňků.

Železniční dopravu zastupují parní lokomotivy 534.0471 a CP 600, akumulační parní lokomotiva bez topeniště z roku 1946 CN 40, osobní železniční vozy z let 1885 - 1960, nákladní vozy z přelomu 19. a 20. st. a jediný existující parní jeřáb na Slovensku vystavený na kolejišti. Dále jsou to motorová drezíny Tatra a historická šlapací drezíny, dioráma dopravní kanceláře, sbírka různých návěstních pomůcek a další exponáty jako distanční návěstidlo z konce 19.st. signalizační telefonní zařízení, dobové osvětlovací tělesa, plynové lampy, radiopřijímače, figuríny v historických železničářských uniformách.

Budova muzea a její prostory jsou prohlášeny za Národní kulturní památku. Muzeum dopravy se nachází za budovou ředitelství Železniční policie SR, mezi Predstaničním náměstím a Pražskou ulicí.Nejčastější otázky o atrakci Muzeum dopravy v Bratislavě

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3