Turistický region
Západné Slovensko, Stredné Považie, Považie, Trenčiansky kraj, Biele Karpaty, Myjavská pahorkatina, Malé Karpaty, Zelená voda, Považský Inovec
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Památník SNP na vrchu Roh

Poloha
Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Nové Mesto nad Váhom, Lubina
Oblíbené

Monumentální památník Slovenského národního povstání, dílo arch. Jana Světlíka a akad. sochaře Rudolfa Uhra, na kulatém zalesněném vrchu jménem Roh (273 m.n.m.) u obce Lubina v okrese Nové Mesto nad Váhom. Je místem posledního odpočinku 45 sovětských vojáků a partyzánů padnuvších v těchto končinách. Památník představuje hranolovitého pomník s reliéfem hrdinů, sochu bojovníka a 14 kamenných kvádrů se jmény obcí a osad, které se zapojily do podjavorinského odboje.

Z pietního místa se naskýtají výhledy na Velkou Javorinu, hrady Čachtice a Branč a na kopanice v Myjavské pahorkatině. Východiskem túr na Roh je obec Lubina. Vzpomínkové slavnosti se při tomto památníku konají každoročně v srpnu a pod vrcholem Rohu se každoročně v září organizuje i Rodeo, westernové odpoledne s ukázkami jezdeckého umění. Pod vrchem Roh je vybudován značený Bielokarpatský jezdecký chodník, který vede až na vrchol Velké Javoriny a je otevřený celoročně. Správcem chodníku je Ranch Javorina (tel. +421 32 777 8013, +421 911 288 427).


Nejčastější otázky o atrakci Památník SNP na vrchu Roh

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3