Turistický region
Západné Slovensko, Bratislava a okolie, Malé Karpaty, Bratislavský kraj, Pezinská Baba
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Park Červený kameň

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Pezinok, Častá
Oblíbené

Obklopený malebnými kopci malých Karpat, u obce Častá, se vypíná jeden z nejmajestátnějších hradů na Slovensku z 13. století, hrad Červený kámen. Od 1979 je součástí Slovenského národního muzea, Muzea Červený kámen, a zaujme svými sbírkami i rozlehlými sklepy a zelení, která ho obklopuje. Ještě v roce 1949 byl hrad vyhlášen státní kulturní majetek a postupně zpřístupňován veřejnosti jako muzeum prezentující historické bydlení šlechty a vývoj vojenství. V současnosti je již v podstatě dokončena obnova celého areálu hradu.

Hrad má vnitřní a vnější předhradí a součástí vnějšího předhradí je také francouzský park s lavičkami a fontánou, připomínající zaniklou francouzskou zahradu, a je přístupný veřejnosti od roku 2008. Od samotné hradní budovy až k pohřební kapli rodu Pálfiovců pod vrškem Kalvárie se rozprostírá anglický krajinářský park z 19. století. A tak magickou atmosféru zažijí návštěvníci zejména během letních nočních prohlídek nejen v interiéru, ale i v exteriéru, v nádherném parku.

V předhradí je také sokolnické část, rozličných dvůr Astur, který se pyšní největší kolekcí dravých ptáků na Slovensku a součástí dvora je i mini Zoo a naučný park. V letních měsících se zde konají šermířský festival a představení sokolníků a v parku pro děti různé zábavné aktivity, včetně jízdy na ponících. V sokolnické dvoře roste i stopadesátiletou sekvoja, vzácný čínský strom ginko a čtyřsetleté lípa. V areálu hradu jsou k dispozici také restaurace a obchůdky se suvenýry či občerstvením.

Hrad je otevřen během celého roku, kromě 24., 25., 26. prosince, 1. ledna a pondělků od 1. října do 30. dubna, ale jeho aktivity pro návštěvníka se odehrávají zejména během sezóny v měsících květen - září. Pro více info o vstupním viz ZDE.Nejčastější otázky o atrakci Park Červený kameň

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3