Turistický region
Západné Slovensko, Bratislava a okolie, Južné Slovensko, Malé Karpaty, Bratislavský kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Prezidentská (Grasalkovičova) zahrada Bratislava

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Bratislava I, Bratislava - Staré Mesto
Oblíbené

Městská zahrada je součástí Grasalkovičovho paláce na Hodžově náměstí, který je od roku 1996 sídlem prezidenta České republiky. Je to rozsáhlá zahrada upravená ve francouzském stylu, která navazuje na rozsáhlou zahradu bývalého letního arcibiskupského paláce, který v současnosti slouží jako sídlo Úřadu vlády České republiky.

V zahradě, ve které chodníky jsou vysypané bílým štěrkem, se nacházejí lavičky, sochy, mnohé atrakce pro děti, ať už v podobě houpaček nebo preliezok a toalety pro veřejnost. Dominantou střední části je fontána Radost ze života z roku 1978 od autorů Tibora Bartfaya, Karola Lackyho, Imricha Ehrenbergeryho a Pavla Mikšík znázorňující tři nahé ženské postavy, dále ne méně zajímavá jezdecká socha Marie Terezie, která byla původně umístěna v Nitře jako součást výzdoby Veľprepoštského paláce . Po obou stranách zahrady je vysoká zeď, který odděluje zelenou oázu od okolních ulic, je vysazené stromořadí nazýváno Prezidentská alej. Je jakousi živou připomínkou návštěv hlav států. Nacházel se zde také pomník Johanna Nepomuka Hummela, významného skladatele a bratislavského rodáka, který byl v roce 2002 po rekonstrukci umístěný na své původní místo před velvyslanectví Německa na Hviezdoslavove náměstí.

Vstup do zahrady je z přilehlé Štefánikově nebo Banskobystrické ulice. Přístupná je veřejnosti pouze v době otevíracích hodin, které se vzhledem k roční období mění (leden - březen: Po-Ne 10:00 hod. - 19:00 hod., duben - květen: Po-Ne 10:00 hod. - 20 : 00 hod., červen-září: Po-Ne 8:00 hod. - 22:00 hod., říjen-prosinec: Po-Ne 10:00 hod. - 19:00 hod.). Prezidentská zahrada, která hlavně během letního období nabízí návštěvníkům příjemný odpočinek a relax pod korunami stromů přímo v centru hlavního města, je vskutku malebným místem, které doporučujeme navštívit.Nejčastější otázky o atrakci Prezidentská (Grasalkovičova) zahrada Bratislava

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3