Turistický region
Západné Slovensko, Bratislava a okolie, Južné Slovensko, Malé Karpaty, Bratislavský kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Slovenské národní divadlo

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Bratislava I, Bratislava - Staré Mesto
Oblíbené

Jedna z nejvýznamnějších kulturních instituci Slovenska má sídlo v hlavním městě, v Bratislavě. Divadlo vzniklo v roce 1920, krátce po vzniku první československé republiky, a začalo provozem všech tří souborů (činohra, opera, balet) a to v budově bývalého Městského divadla. První představení v slovenském jazyce se uskutečnilo v květnu 1920 uvedením jednoaktovek Jozefa Gregora Tajovského - Hřích a V službě. Většina repertoáru byla hrána v češtině, protože nebylo dosatok Slovenské her, překladů, herců či zpěváků.

Soubory SND původně hráli ve třech divadelních budovách - soubor činohry v budově Divadla Pavla Országha Hviezdoslava a na Malé scéně. Opera a balet sídlili v historické budově na Hviezdoslavově náměstí. V roce 2007 se SND přestěhovalo do nové budovy na Pribinově ulici, v níž hrají všechny tři soubory ve třech divadelních prostorech - operní a baletní sále, činoherní sále a v experimentálním studiu. Kromě nové budovy SND nadále využívá i historickou budovu.

Představení na všech scénách SND se konají během divadelní sezóny většinou každý den (opera a balet), respektive každý den kromě pondělí (činohra). Divadelní sezóna trvá od začátku září do konce června.Nejčastější otázky o atrakci Slovenské národní divadlo

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3