Turistický region
Západné Slovensko, Bratislava a okolie, Malé Karpaty, Bratislavský kraj, Pezinská Baba
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Sokoliarsky dvůr Astur, hrad Červený Kámen

Poloha
Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Ilava, Červený Kameň
Oblíbené

Sokoliarstov se nachází se v krásném prostředí Malých Karpat na hradě Červený Kameň mezi vesničkami Častá - Pila, cca 35 km od hlavního města Bratislavy. Astur (starolatinský název pro jestřába) je rodinné sokolnictví s největší expozicí dravých ptáků, mini zoo a naučnou parkem na Slovensku. Také zde můžeme vidět i jiná zvířata pohybující se na sokolnické dvoře a vzácné rostliny a dřeviny zákonem chráněné, které rostou na území hradu Červený Kámen.

Návštěvníci zde mají možnost vidět dravce při létání, ale i při soužití s ​​králíkem divokým (naučná stezka), a vyfotit se s dravcem na rukavici. Ti nejmenší se mohou pohrát v dětském koutku a užít si tak jedinečnou atmosféru tohoto nádherného místa. Součástí práce sokolnictví je i léčení zraněných dravců, vzdělávání mládeže a napomáhání ochraně dravých ptáků.

Během letních měsíců organizuje sokolnictví na hradě letecké ukázky dravců, které trvají přibližně 40 min., Nebo letní rozličných tábor pro děti do 7 let. V rámci areálu je k dispozici již zmíněný dětský koutek, odpočinková zóna a možnost občerstvení. Parkování je možné na parkovišti u hradu.Nejčastější otázky o atrakci Sokoliarsky dvůr Astur, hrad Červený Kámen

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3