Turistický region
Západné Slovensko, Bratislava a okolie, Južné Slovensko, Malé Karpaty, Bratislavský kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Vyhlídková věž Devínska Kobyla

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Bratislava IV, Bratislava - Devínska Nová Ves
Oblíbené

Vyhlídková věž stojí na nejvyšším bodě (514 m.n.m.) Devínské Kobyly v městské části Bratislava - Devínska Nová Ves. Tato vyhlídková věž byla oficiálně zpřístupněna 15.07.2020. Na stejném místě kdysi stála její předchůdkyně a to v oblasti bývalé raketové základny. Architektonické studio Šebo Lichý, který ji má na svědomí, se inspirovalo místní faunou a flórou. Připomínat by mohla strašilku zelenou nebo bodlák Ostropestřec mariánský.

Rozhledna je situována na hranici tří městských částí - Devín, Dúbravka a Devínská Nová Ves. A kromě panoramatických výhledů na hlavní město Bratislavu, z ní dohlédne i k našim sousedům - do Rakouska, Maďarska a Česka. Věž je vysoká 21 m, na její vrchol vede 112 schodů, a v různých výškových provniach jsou umístěny tři vyhlídkové plošiny. První ve výši přibližně 14 m (z této plošiny je možné vidět Zobor (Tribeč), Košice, Senec, Trojmezí (SK, AT, HU), Kamzík, Letiště MR Štefánika, Budapešť, Slavín, Bratislavu (Staré Město), Bratislavský hrad, Gerulata a Gabčíkovo), druhá o tři metry výše (z této plošiny vidíme zase Schloss Hof, cyklomost svobody, Prahu, Marchegg, Devínskou Novou Ves, Pálavu, Brno, Volkswagen, Trojmezí (SK, AT, ČR), Záhorská Bystrica, Marianka, Záruby (Malé Karpaty), hrad Pajštún a Stupava) a třetí, na samém vrchu, ve výšce 20 m, ze které můžeme vidět Königswarte, Wolfsthal, Neziderské jezero, Devín a hrad Devín, Hainburg, Carnuntum, Most Andreas Maurer, Letiště Schwechat a Vídeň.

K vyhlídkové věži se můžeme dostat značkovaných chodníků z Dlouhých Dílů, z Karlovy Vsi, od hradu Děvín, z Devínské Nové Vsi, nebo z Dúbravka. Nejjednodušší je cesta po červené značce (z Karlovy Vsi nebo od hradu Devín). Naopak, po zelené z Devínské Nové Vsi vede těžší trasa, která je poměrně strmá, ale na druhé straně rychlá. Široké veřejnosti je rozhledna zpřístupněna zdarma a bez otevíracích hodin. Jediným omezením je zimní období, kdy je vstup na věž oficiálně zakázán.


Nejčastější otázky o atrakci Vyhlídková věž Devínska Kobyla

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3