Turistický region
Západné Slovensko, Bratislava a okolie, Južné Slovensko, Malé Karpaty, Bratislavský kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Vyhlídková věž UFO Bratislava

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Bratislava V, Bratislava - Petržalka
Oblíbené

Neobvyklý tvar této originální věže ve tvaru létajícího talíře v Bratislavě je součástí mostu SNP, který spojuje Staré Město a městskou část Petržalka. Věž UFO patří do asociace World Federation of Great Towers a je vyhledávána zejména zahraničními turisty. V jednom rameni pylonu mostu je restaurace spojená se samotným mostem šikmým rychlovýtahem a ve druhém rameni se nachází nouzové schodiště se 430 schody.

Vyhlídková plošina, která se nachází na střeše restaurace je ve výšce 95 m nabízí výhled z ptačí perspektivy na Dunaj a dominanty hlavního města jako je Sad Janka Kráľa, Bratislavský hrad, Parlament nebo Dům Sv. Martina. Na jedné z nejvyšších nekrytých vyhlídkových plošin v Evropě je zdarma k dispozici i dalekohled. UFO patří k nejznámějším a nejfotografovanějším atrakcím Prahy a ročně ji navštíví několik set tisíc turistů.

Pro ty odvážnější je k dispozici i UFO Skywalk, unikátní sezónní (duben - říjen) adrenalinová atrakce, která umožní vychutnat si návštěvu vyhlídkové věže UFO z úplně jiné perspektivy. V doprovodu profesionálního instruktora je možnost vystoupit na okenní římsu vyhlídkové věže, za okna restaurace, a zažít neopakovatelný pocit blízkosti oblaků a nádherný panoramatický výhled na Bratislavu.

Vstup na vyhlídku je možný denně od 10:00 hod. do 23:00 hod. a je zpoplatněn, restaurace je otevřena v době 12.00 - 23.00 hod., parkování možné pod UFOm zdarma.Nejčastější otázky o atrakci Vyhlídková věž UFO Bratislava

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3