Lázně NimnicaLázně Nimnica
Detailní informace o lázních
Turistický region
Západné Slovensko, Považie, Strážovské vrchy, Trenčiansky kraj, Javorníky, Biele Karpaty

Lázeňský dům Balnea Grand, Lázně Nimnica

Poloha
Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Púchov, Nimnica
Lázně NimnicaLázně Nimnica
Detailní informace o lázních
Turistický region
Západné Slovensko, Považie, Strážovské vrchy, Trenčiansky kraj, Javorníky, Biele Karpaty

O ZAŘÍZENÍ

Lázeňský dům Balnea Grand, otevřený od března 2013, leží v krásném a tichém prostředí, v údolí řeky Váh a je centrem lázeňského areálu. Pod jednou střechou nabízí komplexní služby od nadstandardního ubytování přes lékařskou a zdravotní péči. Nachází se zde medicínské wellness centrum, bazén, masáže, oxygenoterapie, vodoléčebné procedury a fitness centrum. Hosté mohou využít nabídku lázeňské jídelny se stravováním pod dohledem dietní sestry nebo restauraci Impress přímo v budově. LD je ideálním řešením i pro náročnějšího klienta. Lázně Nimnica patří mezi nejmladší slovenské lázně a jsou minerální perlou Slovenska. Areál lázní tvoří pouze objekty spojené s lázeňskou léčbou pacientů. V lázních se nacházejí prameny alkalických kyselek, jejichž teplota je 10 - 13°C a minerální voda obsahuje sodík, draslík, hořčík, železo, vápník, chlór, jód a volný oxid uhličitý. Využívá se na pitnou a inhalační léčbu i na vanové uhličité koupele. V lázních se léčí nemoci oběhového a trávicího ústrojí, dýchacích cest, poruchy látkové přeměny a žláz s vnitřní sekrecí (cukrovka, obezita), ženské nemoci a nemoci z povolání postihující trávicí a dýchací cesty. K dispozici je i solná jeskyně a pobyt v ní je vhodnou terapií proti stresu a únavě. Mikroklima v jeskyni se podobá klimatu přímořských oblastí a pomáhá při léčení horních a dolních cest dýchacích, trávicího traktu, dermatologických onemocnění a snížené činnosti štítné žlázy. Volný čas mohou klienti trávit přímo v areálu lázní nebo blízkém okolí. Nedaleká vodní nádrž přehrady je rekreační oblastí s možností vodních sportů a rybolovu. Pěší turistika po okolním lesoparku a do vzdálenějších Javorníků je ideální volbou pro ty aktivnějších a náročnější turisty. Město Ilava láká zámečkem, v němž je Muzeum obchodu a restaurace, dále město Trenčín, který je městskou památkovou rezervací, se středověkým hradem, patří k nejvýznamnějším hradním komplexem na Slovensku a město Žilina je městská památková rezervace s více muzei, poměrně velkým náměstím s měšťanskými domy s arkádami kolem náměstí.

UBYTOVÁNÍ

Lázeňský dům poskytuje ubytování v jedno- a dvoulůžkových pokojích kategorie Klasik a Lux a dvoulůžkových apartmánech. Pokoje mají vlastní sociální zařízení, televizi se satelitním příjmem, telefon, WiFi připojení na internet, jižní strana pokojů má klimatizaci.

POLOHA

V lázních Nimnica, mezi Púchovem (vzdálenost 3,5 km) a Považská Bystrica (vzdálenost 11 km), při velkém vodním díle, Přehrada mládeže, cca 25 km od města Žilina, v krásném tichém prostředí v údolí Váhu s nezaměnitelnou přírodní scenérií.

STRAVOVÁNÍ

Přímo v budově v elegantní a příjemné restauraci imprese se skvělou gastronomií a nádherným výhledem. "Přidanou hodnotou" restaurace imprese je denní tisk, knihovna a jiné překvapivé a poutavé seznámení se s osobnostmi regionu z oblasti kultury, či sportu a živá i reprodukovaná hudba. Snídaně jsou podávány formou bufetových stolů, obědy a večeře formou výběrem z menu nebo bufetů . K dispozici je i kavárna Café Balnea.

TYPY POKOJŮ

  • Jedno- a dvoulůžkový pokoj
  • Dvoulůžkový apartmán

CENÍK - INFORMACE

Přistýlka je možná, ale nedoporučujeme ji a to z důvodu malých rozměrů pokojů.

UŽITEČNÉ INFORMACE

PARKOVIŠTĚ

V areálu lázní jen s povolením, zdarma pro zdravotně a těžce postižené občany s průkazem ZTP. K dispozici je parkoviště před KD Salus hlídané kamerovým systémem za poplatek.

VYBAVENÍ LÁZEŇSKÝ DŮM BALNEA GRAND

NÁŠ NÁZOR NA ZAŘÍZENÍ
Centrální hotel lázní. Nabízí komfortní ubytování, zdravotní péči a komplexní služby pod jednou střechou. Je ideálním řešením pro náročnějšího klienta.
PROČ SI VYBRAT TOTO ZAŘÍZENÍ
  • klidné prostředí
  • komfortné ubytování
  • vše pod jednou střechou
  • taneční a kulturní program
  • okolní příroda
  • vodní nádrž přehradyPobyty

od 1 341,89 /noc/osoba

Pobyt RELAX navozující uvolnění organizmu a zvyšující odolnost vůči stresu

Od 4 Nocí
Polopenze
Ubytování, polopenze, relaxační procedury ...
TIP
od 1 537,07 /noc/osoba

Víkendové pobyty KLASIK a KLASIK + v lázních, které jsou místem pro skutečný relax

Od 2 Nocí
Plná Penze
Ubytování, plná penze, 6 relaxačních procedur ...
od 1 463,88 /noc/osoba

Pobyt RELAX + navozující uvolnění organizmu a zvyšující odolnost vůči stresu

Od 4 Nocí
Plná Penze
Ubytování, plná penze, 9 procedur ...
od 1 561,47 /noc/osoba

Léčebný pobyt MEDICAL s preventivními účinky před civilizačními chorobami

Od 4 Nocí
Plná Penze
Ubytování, plná penze, 18 léčebných procedur ...
od 1 610,26 /noc/osoba

POST COVID pobyt určený k nabytí nových sil a zdraví po překonání onemocnění

Od 9 Nocí
Plná Penze
Ubytování, plná penze, 2 léčebné procedury denně ...
TIP
od 1 488,27 /noc/osoba

Pobyt Impuls s medicínským wellness, masáží a vstupem do solné jeskyně

Od 5 Nocí
Plná Penze
Medicínské wellness, klasická masáž, solná jeskyně ...

Nejčastější otázky o zařízení Lázeňský dům Balnea Grand

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3