Lázně Turčianske TepliceLázně Turčianske Teplice
Detailní informace o lázních
Zavolejte nám - +421 2 21 02 57 57
Navigovat do místa
Slovenské liečebné kúpele Turčianske Teplice
a.s.
SNP 519
039 12 Turčianske Teplice
Turistický region
Stredné Slovensko, Turiec, Veľká Fatra, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Turčianska kotlina

Léčebný hotel Velká Fatra ***, Lázně Turčianske Teplice

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Turčianske Teplice, Turčianske Teplice
 • LD AQUA není momentálně v prodeji a to z důvodu dlouhodobě plánované rekonstrukce. O znovuotevření vás budeme informovat, ale Aqua už nebude fungovat jako standardní léčebný dům. Pokoje se předělávají na investiční apartmány, které budou vhodné zejména pro rodiny s dětmi.
 • Ubytovaní hosté v LD Velké Fatra pokoje Komfort a Deluxe se stravují v jídelně Zikmund = švédské stoly. Ubytovaní hosté v LD Velké Fatra pokoje Basic a Basic+ se stravují v jídelně Žofie = švédské stoly, ale menší výběr jídel než v jídelně Zikmund. Doplatek stravování ze Žofie do Zikmunda +6 € / osoba / noc,

Dále si vás dovolujeme informovat,

že v případě nástupu na léčebný pobyt v LD VELKÁ FATRA s vyšetřením v sobotu/neděli absolvují klienti vyšetření v pondělí

 • Procedury v sobotu: 1x klasická masáž 30 min., 1x smaragdová koupel se zábalem (36,5°C)
 • Procedury v neděli: 1x 3-hod. vstup do SPA & AQUAPARKu
 • Předepsané procedury na sobotu a neděli nemusí být indikovány lékařem. Doporučené nástupní dny léčebných pobytů s vyšetřením: pondělí – pátek.

v případě nástupu na léčebný pobyt v HOTELU ROYAL PALACE s lékařskou prohlídkou

 • Procedury v sobotu: Royal Bath - minerální koupel se zábalem 30 min., ZEUS - klasická masáž celotělová 40 min.
 • Procedury v neděli: minerální vanová koupel se zábalem 30 min. (perličková nebo uhličitá vanová koupel), Brasil Oxygen – oxygenoterapie 50 min.

15 % sleva na všechny pobyty na měsíc LEDEN 2024 v LD Velká Fatra superior, komfort a deluxe. Podmínkou této slevy je úhrada pobytu do 30.11.2023.

Lázně Turčianske TepliceLázně Turčianske Teplice
Detailní informace o lázních
Zavolejte nám - +421 2 21 02 57 57
Navigovat do místa
Slovenské liečebné kúpele Turčianske Teplice
a.s.
SNP 519
039 12 Turčianske Teplice
Turistický region
Stredné Slovensko, Turiec, Veľká Fatra, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Turčianska kotlina

O ZAŘÍZENÍ

Léčebný hotel Veľká Fatra *** se nachází v lázeňském městě Turčianské Teplice. Velkou výhodou hotelu je, že leží na lázeňské kolonádě, přímo v centru města. Poskytuje komfortní ubytování, procedury i další služby jsou přímo v léčebném domě a k dispozici jsou také nadstandardní služby v rámci vybraných pobytů. Hotel prošel rekonstrukcí a pokoje jsou zařízeny moderním nábytkem vyráběným na míru. Nachází se zde i termální bazén a lze vyzkoušet i několik balneoterapeutických procedur. Ze všech pokojů je nádherný výhled na okolní přírodu. V blízkosti krásného lázeňského parku, cca 100 m od hotelu, se nachází areál vodní zábavy Spa & Aquapark, který je otevřen celoročně a nabízí spoustu možností pro aktivní i pasivní relax a zábavu. Pro lázeňské hosty je vstup do aquaparku zdarma v rámci některých wellness a pobytů, případně se slevou. Klienti mohou také využít služeb venkovního a vnitřního bazénu s termální vodou v hotelu Veľká Fatra ****, se kterým vytváří hotel Velká Fatra *** jeden hotelový komplex.

V rámci volného času mají hosté spoustu příležitostí využít bohatý a pestrý kulturní a sportovní program, odpočinek a zábavu ve Spa & Aquaparku a podniknout výlety do překrásné přírody okolí města Turčianské Teplice. V okolí hotelu se nacházejí i lyžařská střediska: Jasenská dolina, Fačkové sedlo a Valčianská dolina (cca 20 min autem). Turčianské Teplice patří k nejstarším koupelím na Slovensku a jejich největším přírodním bohatstvím jsou minerální prameny, které se používají k částečným i celkovým koupelím, ale také k pitným kúrám při určitých druzích onemocnění. Lázně s přívlastkem „zlaté“ jsou vhodné, a minerální prameny mají dokazatelné léčivé účinky, na onemocnění pohybového aparátu, urologická, nervová a gynekologická onemocnění. Díky vynikajícím klimatickým podmínkám, čistému ovzduší a bohatství krás okolní přírody jsou lázně ideálním místem k odpočinku, rekreaci a regeneraci jak pro nemocné tak i zdravé jedince.

UBYTOVÁNÍ

K dispozici jsou jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou / WC, TV se satelitem, rádiem, telefonem, minibarem a internetem. Většina pokojů má balkon. Celková ubytovací kapacita je 200 lůžek.

POLOHA

Přímo v areálu lázní, na lázeňské kolonádě, 53 km od města Žilina, 37 km od města Banská Bystrica, 23 km od Martina.

STRAVOVÁNÍ

V jídelnách Žigmund a Žofie na 2. patře léčebného domu. Snídaně jsou podávány formou švédských stolů, obědy a večeře formou švédských stolů nebo výběrem z 3 druhů jídel. Na výběr je i forma stravování all inclusive a možnost dietního stravování (na výběr racionální, diabetická, urologická, žaludeční, bezlepková, redukční, vegetariánka, dělená strava). Všechny pokrmy jsou připravovány z těch nejkvalitnějších surovin rukama a srdcem šéfkuchaře a jeho týmu. Do jídelen není povolen vstup ve sportovním oblečení, resp. v županech. V lázních platí dress kód na společenských a kulturních akcích v kavárně Maximilián a Art Caffe a vzhledem k charakteru akcí vyžaduje SPOLEČENSKÝ ODĚV.

TYPY POKOJŮ

 • Jednolůžkový pokoj Basic a Basic+
  Pokoje Basic jsou orientovány na východ a pokoje Basic+ na západ.
 • Dvoulůžkový pokoj Basic
  Všechny pokoje jsou orientovány na východ a mají oddělené postele (nelze spojit, jsou za sebou) a nemají možnost přistýlky.
 • Dvoulůžkový pokoj Basic +
  Všechny pokoje jsou orientovány na západ a lze je spojit nebo rozdělit a mají přistýlky.

CENÍK - BONUSY

 • WiFi připojení na internet

UŽITEČNÉ INFORMACE

ZPŮSOB PLATBY


PARKOVIŠTĚ

Parkování a parkovací místo v garáži dle platného ceníku lázní.

VYBAVENÍ LÉČEBNÝ HOTEL VELKÁ FATRA ***

PROČ SI VYBRAT TOTO ZAŘÍZENÍ
Moderní zrekonstruovaný hotel nabízející komplexní hotelové a doplňkové služby „pod jednou střechou“.

Dovolujeme si vám sdělit, že lázně budou v termínu 17.12. - 28.12.2023 mimo provoz.
Relaxační pobyt Spa & Aquapark Vstup do SPA & AQUAPARKU, vitální svět ai ... od 1 750,72 /noc/osoba Délka pobytu: od 1 noci Možnosti stravování: polopenze zobrazit Komplexní lázeňský pobyt Klasik s léčebnými procedurami a vstupem Spa & Aquaparku Lékařská prohlídka, 21 léčebných procedur na 7 nocí, bazén, Spa & Aquapark ... od 1 725,71 /noc/osoba Délka pobytu: od 7 nocí Možnosti stravování: polopenze, plná penze zobrazit Relaxační léčebný pobyt Senior s maximem benefitů za výhodnou cenu 10 léčebných procedur, vstup do bazénu Olympic ... od 1 675,69 /noc/osoba Délka pobytu: od 5 nocí Možnosti stravování: polopenze zobrazit Medical wellness pobyt s předem nastavenými lázeňskými procedurami Léčebné procedury, vstup do bazénu a fitness ... od 1 750,72 /noc/osoba Délka pobytu: od 2 nocí Možnosti stravování: polopenze zobrazit Relaxační pobyt Spa & Aquapark Vstup do SPA & AQUAPARKU, vitální svět ai ... od 1 750,72 /noc/osoba Délka pobytu: od 1 noci Možnosti stravování: polopenze zobrazit Rodinná dovolená s léčebnými procedurami a pobytem v zábavním, vodním parku SPA & AQUAPARK, léčebné procedury ... od 2 476,02 /noc/osoba Délka pobytu: od 5 nocí Možnosti stravování: polopenze zobrazit Luxusní pobyt Royal Harmony plný relaxu a léčebné síly turčianských pramenů SPA & AQUAPARK, parní a procedury, sauna, Royal Bath ... od 4 626,91 /noc/osoba Délka pobytu: od 2 nocí Možnosti stravování: polopenze zobrazit DOPORUČUJEME Léčebný exkluzivní pobyt Klasik GOLD 21 léčebných procedur, Spa & Aquapark, bazén, fitness ai ... od 3 651,51 /noc/osoba Délka pobytu: od 7 nocí Možnosti stravování: plná penze zobrazit Komplexní lázeňský pobyt Klasik s léčebnými procedurami a vstupem Spa & Aquaparku Lékařská prohlídka, 21 léčebných procedur na 7 nocí, bazén, Spa & Aquapark ... od 1 725,71 /noc/osoba Délka pobytu: od 7 nocí Možnosti stravování: polopenze, plná penze zobrazit Relaxační léčebný pobyt Senior s maximem benefitů za výhodnou cenu 10 léčebných procedur, vstup do bazénu Olympic ... od 1 675,69 /noc/osoba Délka pobytu: od 5 nocí Možnosti stravování: polopenze zobrazit Medical wellness pobyt s předem nastavenými lázeňskými procedurami Léčebné procedury, vstup do bazénu a fitness ... od 1 750,72 /noc/osoba Délka pobytu: od 2 nocí Možnosti stravování: polopenze zobrazit Komfortní ubytování se vstupem do bazénu v nově postaveném apartmánovém komplexu Rezidence Opera***** Ubytování, vstup do bazénu, zvýhodněný vstup do Spa & Aquaparku ... od 1 563,14 Sleva 20 %
od 1 250,52 /noc/osoba
Délka pobytu: od 2 nocí Možnosti stravování: bez stravy, snídaně, polopenze, plná penze zobrazit
Silvestr Spa & Aquapark, dokonalý odpočinek, relax a silvestrovská zábava Vstup do aquaparku, silvestrovská večeře a zábava ... od 2 225,92 /noc/osoba Délka pobytu: od 3 nocí Možnosti stravování: polopenze zobrazit Silvestr Medical Wellness s předem nastavenými lázeňskými procedurami a silvestrovskou zábavou Léčebné procedury, vstup do bazénu, silvestrovská večeře se zábavou ... od 2 225,92 /noc/osoba Délka pobytu: od 3 nocí Možnosti stravování: polopenze zobrazit Silvestr Lázeňská dovolená s bohatým společenským programem Silvestrovská večeře a bohatý společenský program ... od 2 476,02 /noc/osoba Délka pobytu: od 7 nocí Možnosti stravování: polopenze zobrazit Silvestr Royal Harmony se slavnostní 5-chodovou večeří a programem Silvestrovská večeře s programem, vstup do aquaparku, léčebné procedury ... od 6 940,36 /noc/osoba Délka pobytu: od 3 nocí Možnosti stravování: polopenze zobrazit


Pobyty

TIP
od 1 750,72 /noc/osoba

Relaxační pobyt Spa & Aquapark

Od 1 Noci
Polopenze
Vstup do SPA & AQUAPARKU, vitální svět ai ...
TIP
od 1 725,71 /noc/osoba

Komplexní lázeňský pobyt Klasik s léčebnými procedurami a vstupem Spa & Aquaparku

Od 7 Nocí
Polopenze, Plná Penze
Lékařská prohlídka, 21 léčebných procedur na 7 nocí, bazén, Spa & Aquapark ...
od 1 675,69 /noc/osoba

Relaxační léčebný pobyt Senior s maximem benefitů za výhodnou cenu

Od 5 Nocí
Polopenze
10 léčebných procedur, vstup do bazénu Olympic ...
od 1 750,72 /noc/osoba

Medical wellness pobyt s předem nastavenými lázeňskými procedurami

Od 2 Nocí
Polopenze
Léčebné procedury, vstup do bazénu a fitness ...
TIP
od 1 750,72 /noc/osoba

Relaxační pobyt Spa & Aquapark

Od 1 Noci
Polopenze
Vstup do SPA & AQUAPARKU, vitální svět ai ...
od 2 476,02 /noc/osoba

Rodinná dovolená s léčebnými procedurami a pobytem v zábavním, vodním parku

Od 5 Nocí
Polopenze
SPA & AQUAPARK, léčebné procedury ...
od 4 626,91 /noc/osoba

Luxusní pobyt Royal Harmony plný relaxu a léčebné síly turčianských pramenů

Od 2 Nocí
Polopenze
SPA & AQUAPARK, parní a procedury, sauna, Royal Bath ...
TIP
od 3 651,51 /noc/osoba

DOPORUČUJEME Léčebný exkluzivní pobyt Klasik GOLD

Od 7 Nocí
Plná Penze
21 léčebných procedur, Spa & Aquapark, bazén, fitness ai ...
TIP
od 1 725,71 /noc/osoba

Komplexní lázeňský pobyt Klasik s léčebnými procedurami a vstupem Spa & Aquaparku

Od 7 Nocí
Polopenze, Plná Penze
Lékařská prohlídka, 21 léčebných procedur na 7 nocí, bazén, Spa & Aquapark ...
od 1 675,69 /noc/osoba

Relaxační léčebný pobyt Senior s maximem benefitů za výhodnou cenu

Od 5 Nocí
Polopenze
10 léčebných procedur, vstup do bazénu Olympic ...
od 1 750,72 /noc/osoba

Medical wellness pobyt s předem nastavenými lázeňskými procedurami

Od 2 Nocí
Polopenze
Léčebné procedury, vstup do bazénu a fitness ...
TIP
Akcia
od 1 563,14 Sleva 20 %
od 1 250,52 /noc/osoba

Komfortní ubytování se vstupem do bazénu v nově postaveném apartmánovém komplexu Rezidence Opera

Od 2 Nocí
Bez Stravy, Snídaně, Polopenze, Plná Penze
Ubytování, vstup do bazénu, zvýhodněný vstup do Spa & Aquaparku ...
od 2 225,92 /noc/osoba

Silvestr Spa & Aquapark, dokonalý odpočinek, relax a silvestrovská zábava

Od 3 Nocí
Polopenze
Vstup do aquaparku, silvestrovská večeře a zábava ...
TIP
od 2 225,92 /noc/osoba

Silvestr Medical Wellness s předem nastavenými lázeňskými procedurami a silvestrovskou zábavou

Od 3 Nocí
Polopenze
Léčebné procedury, vstup do bazénu, silvestrovská večeře se zábavou ...
od 2 476,02 /noc/osoba

Silvestr Lázeňská dovolená s bohatým společenským programem

Od 7 Nocí
Polopenze
Silvestrovská večeře a bohatý společenský program ...
od 6 940,36 /noc/osoba

Silvestr Royal Harmony se slavnostní 5-chodovou večeří a programem

Od 3 Nocí
Polopenze
Silvestrovská večeře s programem, vstup do aquaparku, léčebné procedury ...

Nejčastější otázky o zařízení Léčebný hotel Velká Fatra ***

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3