Koupaliště a aquaparky v Tatrách

AquaCity Popradwww.aquacity.sk/
AquaCity se nachází ve městě Poprad, které díky své poloze dostalo přívlastek s názvem vstupní brána do Vysokých Tater. V AquaCity je voda odčerpávána z přírodního geotermálního zdroje a přivádí se do střediska s teplotou přibližně 49 ° C. Termální voda obsahuje více než 20 minerálů a má léčivé účinky na organismus. Při návštěvě aquaparku najdete dětské bazény, bazény s množstvím vodních atrakcí, s vířivkami, s masážními tryskami, tobogány, laser show, speciální světla pro chromoterapii. Navštívit ho můžete každý den od 08.oo do 21.oo hod.

Thermal Park Vrbovwww.termalnekupalisko.com
Termální koupaliště Vrbov má 5 bazénů, z toho je jeden dětský a jejich teplota je od 26 ° C do 38 ° C. Vrbovská geotermální minerální voda má blahodárné účinky na pohybové a nervové ústrojí, dýchací a kardiovaskulární systém. Jeho služby můžete využít celoročně.

Termální koupaliště Izabela Vyšné Ružbachywww.ruzbachy.sk/kupalisko-izabela-2010/
Celoročně otevřené termální koupaliště Izabela se nacházejí v okrese Stará Ľubovňa, zájemci zde najdou dva velké a dva dětské venkovní bazény a 1 krytý termální bazén. Léčivé lázeňské vody patří do skupiny hydro-uhličitanovo-síranových, vápenato-hořčíkových minerálních vod a voda v koupališti Izabela léčí bronchitidu, astma, těžkost pohybového aparátu a také neurózu a psychózu.

Aquapark Tatralandiawww.tatralandia.sk
Největší aquapark nejen na Slovensku, ale iv Čechách a Polsku se nachází právě na Liptově a to jen 3 km od Liptovského Mikuláše. V Tatralandii můžete využít až 28 tobogánů, 11 bazénů, komplex saun, parní, vodní a masážní vany a wellness služby. Pro nejmenší je zde připraveno centrum Tarzania, Summer city a ostrov Pirátů z Karibiku. Léčivá minerální voda působí příznivě zejména na dýchací a pohybové ústrojenstvoa a její teplota se pohybuje od 24 - 38 ° C.

Aquapark Thermal Park Bešeňováwww.besenovanet.sk
Thermal Park najdete přímo ve vesnici Bešeňvoá, která se nachází 15 km od Liptovského Mikuláše. Celoročně je od 10.00 hod do 21.00 hod otevřených 7 vnitřních bazénů a 8 venkovních bazénů. Termální voda má účinky na lidský organismus, především na pohybové a urologické ústrojí a její teplota je 26 - 39 ° C. Děti do 6 let v doprovodu 2 dospělých mají vstup ZDARMA.

Termální koupaliště Liptovský JánMinerální léčivá voda z přírodního pramene je hydrouhličitanovo-síranová, silně uhličitá, vápenato-hořečnatá, hypotonická. Využívá se v krytém bazénu a termálních koupalištích v hotelu Sorea Máj a přírodní lázeňský pramen se nachází také na konci obce Liptovský Ján. Koupání v této vodě má účinky při revmatických chorobách, onemocněních ženských orgánů, kožních onemocněních, m chorobách pohybového ústrojí.

Aquapark Meander Park v Oravicíchwww.meanderpark.com
Aquapark je situován v regionu Orava, v Západních Tatrách. Termální koupaliště s geotermální vodou vyvěrající z 1611 m hlubokého vrtu, jehož teplota je 58 ° C se nachází nedaleko Polských hranic. Najdete zde velký a malý relaxační bazén, ochlazovací bazén, 100 metrů dlouhý tobogán, whirpool bazény, bazény mají k dispozici vodní atrakce jako perličkové sedadla, perličkové lavice, gejzír, vodní hřib, chrliče a jiné. Termální voda v bazénech je vysoce mineralizovaná sodno-vápenato-hořečnato-siřičitá s vysokým obsahem železa. Voda v bazénech dosahuje teploty od 36 do 41 ° C. Bazény jsou otevřeny celoročně od 10 hod do 20.00 hod a během víkendu můžete využívat služeb aquaparku do 21.00 hod. Přímý vstup z budovy umožňuje koupání za každého počasí.