Lanovky v Tatrách

vysoké Tatry

Vysoké Tatry jsou složeny ze tří katastrálních územní a to Štrbského Plesa, Starého Smokovce a Tatranské Lomnice. V jednotlivých osadách se nacházejí lanovky Tatry mountain resorts, as, které můžete využít při Vašem trávení volného času v Tatrách.

Štrbské PlesoŠtrbské Pleso
patří mezi nejvýše položenou tatranskou osadu. Ze Štrbského Plesa jezdí sedačková lanovka na Solisko, která jezdí každý den v době od 8.30 do 15.30 hod. Na horní stanici ve výšce 1814 mnm se dostanete za 6,7 minuty, převýšení je 430,60 metrů. V blízkosti horní stanice se nachází chata Solisko, která patří mezi nejmladší vysokohorské chaty v Tatrách.

Ze Starého Smokovce na HrebienokZe Starého Smokovce , který je nejstarší osada, se na Hrebienok vyjedete již za 4,5 minuty. Pozemní osobní lanovka kyvadlového systému jezdí denně od 8.30 do 15.30 hod a každý sudý pondělí začíná provoz lanovky od 09.00 hod.

Tatranská Lomnica

 

Tatranská Lomnica
je největší a nejkrásnější osada ve Vysokých Tatrách, která je výchozím místem pro Lomnický štít . Z Tatranské Lomnice vyjedete kabinkovou lanovkou na Skalnaté pleso s mezistanicí Start, která jezdí od 8.30 do 16.00 hod ao 17.00 hod jde naposled směrem dolů. Samotný Lomnický štít je zpřístupněn visutou lanovkou, která jezdí v 20 minutových intervalech od 8.50 do 15.30.

Ceník lístků najdete na:
http://www.vt.sk/cenniky/lanovky/sk/zima/
http://www.vt.sk/cenniky/lanovky/sk/leto/

nízké Tatry

Nízké Tatry patří mezi druhé nejnavštěvovanější pohoří Slovenska. Chopok jako třetí nejvyšší vrch Nízkých Tater je najveternejší vrch, ale přesto je to turisticky navštěvované středisko i během léta. Nachází se zde meteorologická stanice, chata a konečná stanice lanovky.

   

Chopok

Chopok JIH Srdíčko
V jižní části Nízkých Tater je Bystrá dolina, která je turisticky velmi významnou a nacházejí se zde střediska jako jsou Tále, Srdíčko, Kosodrevina a Trangoška.
Od roku 1994 je zprovozněna 4 sedačková lanovka ze Srdíčka na kosodřevinou, která jezdí na předem nahlášenou objednávku. V této lokalitě je i další sedačková lanovka z Kosodřeviny na Chopok, ale tato momentálně nejede.

Středisko Chopok SEVER se nachází v Demänovské dolině, nedaleko Liptovského Mikuláše.
V roce 2003 spustili nejníže položenou 6 sedačková lanovku ze střediska Záhradky na Rovnou holi.
Nachází se zde i 2 sedačková lanovka Rovná hoľa na Koňský Grúň byla zprovozněna již v roce 1976.

Více najdete na: http://www.jasna.sk/stredisko/lanovky-bike-trasy/sk/leto/

Otupné
- plná provoz byla spuštěna v roce 1983 jako jediná kabinková lanovka ve středisku. Pro svůj tvar byly tyto čtyřmístné kabinky nazývané "vajíčko" a od prosince 2009 se toto středisko během zimní sezóny může pyšnit novou 8 místní kabinkovou lanovkou.
V provozu pro dopředu ohlášené skupiny je i sedačková lanovka Otupné - Luková, která zdolá převýšení 514,1 metru za 6,41minút.