Města a obce v Tatrách

   
 
  Poprad

POPRAD
Město Poprad je turistické centrum a vstupní brána do Vysokých Tater. V rádiusu 50-ti kilometrů od Popradu se nacházejí čtyři národní parky - každý jiné povahy - čtyři minerální termální prameny, čtyři různé jeskyně.

www.poprad.sk

 
   
  Kežmarok

KEŽMAROK
Kežmarok je jedním z center spišského regionu, regionu s bohatou historií a množstvím kulturních a historických památek. Je také sídlem okresu. Nachází se nedaleko Vysokých Tater, v nadmořské výšce 630 m nad mořem.

www.kezmarok.com

 
   
  Ždiar

ŽDIAR
Obec Ždiar patří mezi výjimečné rázovité goralské obce na Slovensku. Její poloha mezi Belianskými Tatrami a Spišskou Magurou ji přímo předurčuje k rozvoji turistického ruchu. V lůně hor a překrásné přírody tu náhodní i stáli návštěvníci nacházejí zdroj oddychu, nových duševních i tělesných sil.

www.zdiar.sk

 
   
  Mengusovce

MENGUSOVCE
Obec patří do ochranného pásma Tatranského národního parku TANAP, az jejího okolí je velmi pěkný výhled jak na Vysoké tak i na Nízké Tatry.

www.mengusovce.sk

 
   
  Štrba

ŠTRBA
Výhodná poloha Štrby na úpatí Vysokých Tater, výhodné dopravní spojené / auto, autobus, vlak, zubačka / široká ubytovací kapacita, dobrá úroveň obchodní sítě, pohostinnost a srdečnost domácích obyvatel - vytváří předpoklady pro rozvoj cestovního ruchu, turistiky, rekreace as tím spojených služeb pod Tatrami.

www.strba.sk

 
   
  velký Slavkov

VELKÝ SLAVKOV
Veľký Slavkov je moderní obcí a svou polohou se stává ideálním východiskem pro návštěvníky Vysokých Tater. Turistům nabízí ubytování v moderních zařízeních, ale iv soukromí, v rodinných domech.

www.obce.info/index.php?make=mapa&id=7&obec=1695

 
   
  Nová Lesná

NOVÁ LESNÁ
Obec Nová Lesná má z hlediska cestovního ruchu ideální polohu v podhůří Vysokých Tater, v blízkosti města Poprad a cca 10 km od mezinárodního letiště je turisticky zajímavá.

www.novalesna.sk

 
   
  stará Lesná

STARÁ LESNÁ
Pod nejvyššími vrcholy štítů na pomezí Tatranského národního parku a podhorských luk je situovaná obec Stará Lesná.

www.staralesna.info

 
   
  starý Smokovec

STARÝ SMOKOVEC
Osada je významným dopravním uzlem s odbočkou tratě Tatranské elektrické železnice a lanovkou na Hrebienok, odkud je východisko túr do nejnavštěvovanějších dolin. V osadě je soustředěna obchodní síť, expozitury některých bank, směnárny.

www.tatry.sk

 
   
  Tatranská Lomnica

TATRANSKÁ LOMNICA
Roku 1949 se Tatranská Lomnica stala sídlem Správy Tatranského národního parku, která kromě provozních budov postavila roku 1969 svéráznou budovu muzea s výzkumnou stanicí a roku 1994 zpřístupnila expozici vysokohorské flóry formou botanické zahrady.

www.tatry.sk

 
   
  Štrbské Pleso

Štrbské Pleso
Nejvýše položená turisticko-léčebná osada ve Vysokých Tatrách, na jižním břehu stejnojmenného plesa.

www.tatry.sk