Volný čas - Lázně Lúčky
Velký Choč
Velký Choč je dominantním vrchem Chočských vrchů, viditelný je již od Štrby az celé dolní Oravy. Pro turisty je oficiálně přístupný po čtyřech turistických stezkách (z Lúčok, z Likavka, z Valašskej Dubovej, z Dolního Kubína). Nejhezčí výstup je z Lúčok a Dolního Kubína, kde se turistům naskytnou krásné výhledy.
Kvačianska a Prosiecká dolina
Doliny tvoří dvojici krásných a často navštěvovaných dolin v masivu Chočských vrchů. Svahy doliny jsou kromě brál a skalních stěn pokryté lesy, které pro svoji nedostupnost nebyly nikdy intenzivněji hospodářský využívané. Pro svou zachovalost a jedinečnost Kvačianska dolina byla vyhlášena roku 1967 za státní přírodní rezervaci (dnes Národní přírodní rezervace).
Liptovská Mara
V létě se Liptovská Mara stává nejvýznamnějším rekreačním střediskem. Každoročně se zde rekreují tisíce rekreantů, kteří mohou využít možnost koupání, surfování, jachtingu, školu windsurfingu, člunkování, vodní cyklistika, minigolf, rybaření, plavbu vyhlídkovou lodí Liptov.
Rafting - vodní sporty
Je vhodný pro rodiny s dětmi, skupiny i jednotlivce. Splavuje se na vícemístných gumových nafukovacích člunech. Klient je vybaven záchrannou vestou a na vyžádání i přilbou. Splavuje se cca 10 km úsek (1,5 hod.), Začíná se v Kráľovy Lehote a úsek končí v uherské Vsi.
Splavování Váhu na vorech
Dřevěné vory s kapacitou 12 osob začínají svou plavbu na Pltisku Bariérová. Délka sjížděného úseku je 7 km a plavba trvá přibližně 50 - 75 minut. Vory ovládají 2 voraři, kteří klientům zajistí i slovní výklad ve více jazycích.
Vlkolínec
Místní část Ružomberka je nejzachovalejší rezervací lidové architektury na Slovensku. Čistě dřevěná obec byla v prosinci 1993 zapsána do seznamu Světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.
Archeoskanzen Havránok - Liptovská Mara
Archeologická lokalita se nachází na vršku Úložiště. Našlo se tu sídliště z mladší doby železné, byly objeveny zbytky spaľovancý obětí, kosti lidí. Dále se zde nacházejí rekonstrukce keltských staveb. V roce 1967 byl Havránok prohlášen za národní kulturní památku.
Liptovský hrad - Kalameny
Nazývaný také hrad Liptov, Liptovský starý hrad, Velký hrad liptovský, Sielnický hrad. Na jeho ruiny se dá dostat po značkování chodníku z obce Kalameny. Veřejnosti jsou přístupné zbytky odkryté architektury po stavebně-konzervátorských úpravách na základě archeologického výzkumu.
Hrad Likava
Největší hrad Liptova, postavený v roce 1315. Zřícenina hradu je na výběžku Předního Choče v nadmořské výšce 657 metrů. Od roku 1980 probíhá archeologický výzkum a konzervační práce. Na hrad vede turistický chodník z Ružomberka.
Celodřevěný artikulární kostel - Svätý Kríž
Přibližně 14 km od Liptovského Mikuláše stojí dřevěný evenjelický kostel, který patří k největším dřevěným stavbám ve Střední Evropě. Na jeho stavbě se nesměl použít kámen ani železo. Na Liptově byly postaveny ještě dva takové kostely, jeden v Hybech, který však vyhořel a druhý v Paludze.
Muzeum liptovské vesnice - Pribylina
Je vysunutou expozicí Liptovského muzea v Ružomberku. Jde o stavby ze zátopové oblasti vodní díla Liptovská Mara. V muzeu Liptovské vesnice se organizují i příležitostné kulturní akce. Atrakcí je možnost jízdy na koních.
Demänovská jeskyně Svobody
Nachází se v Národní přírodní rezervaci Demänovská dolina na území Národního parku Nízké Tatry. Vchod do jeskyně v dolinke Točište je v nadmořské výšce 870 metrů, přístupný je serpentinovým chodníkem z parkoviště, přičemž je třeba překonat výškový rozdíl 52 metrů. Délka provozovaného zpřístupněného úseku je 1800 metrů, převýšení mezi vchodem a přízemím je -66 metrů, mezi přízemím a východem z jeskyně + 85 metrů. více na SSJ
Demänovská ledová jeskyně
Vchod do jeskyně je v bradlu Bašta, asi 90 metrů nad dnem doliny. Na výstupové trase je naučný chodník.V jeskyni je dávno známé naleziště kostí různých obratlovců včetně jeskynního medvěda. Více na SSJ
Tatry
Tatry se nacházejí v severní části Slovenska na hranici s Polskem. Dnes jsou protkány množstvím stezek. Podél celých Tater prochází Tatranská magistrála (turistický chodník), jednotlivé tatranské stezky procházejí dolinami a končí buď na štítech, plesech, horských chatách nebo průsmyky vedou na druhou stranu Tater.
Oravský hrad
Je výrazná dominanta oravského regionu, patří mezi nejvýznamnější památky hradního stavitelství na území Slovenska. V prostorách Oravského hradu se v současnosti nacházejí expozice Oravského muzea PO Hviezdoslava - historická, etnografická a přírodovědná.
Muzeum oravské dědiny Zuberec
V muzeu jsou objekty z celého regionu Oravy. Areálem protéká horský potok Studená, ze kterého je napojen vodní náhon pro mlýn a Valcha. Bohatá etnografická expozice, chov domácích zvířat i pěstování technických a užitných plodin přibližují návštěvníkům život na Oravě v minulosti.
Hrad Strečno
Už tři století je ruinou, jeho zachovalá architekúra je dokladem vývoje středověké pevnosti od období gotiky po období baroka. V roce 1994 byly dokončeny hlavní rekonstrukční práce av roce 1995 byl hrad zpřístupněn veřejnosti.
Western city - Šiklův mlýn
Western city při Tatralandii je identická kopie městečka z amerického venkova. Přivítá návštěvníky jedinečnou programovou show ve stylu divokého západu plnou hereckých a kaskadérských výkonů podpořených pyrotechnickými efekty.
Lyžařská střediska v okolí
* Ski Park Ružomberok (16 km),
* Jasná Nízké Tatry (35 km),
* Park Snow Donovaly (40 km),
* Lyžařské středisko Roháče / Spálená (63 km),
* Lyžařský vlek přímo v Lúčkách av Kalameny (3 km).
Galerie, muzea v okolí
* Galerie PM Bohuňov Liptovský Mikuláš,
* Slovenské muzeum ochrany přírody a jeskyňářství, Liptovský Mikuláš,
* Muzeum Janka Krále, Liptovský Mikuláš,
* Liptovské Muzeum, Ružomberok,
* Galerie Ľudovíta Fully, Ružomberok
Nejčastější otázky o lázních Lázně Lúčky






-jpg-crop-700x392.jpg)
